Warning: Creating default object from empty value in /home3/od/public_html/gyrocopter.web.tr/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Hakkımızda

Havacılığa 2003 yılında amatör microlight uçuşları ile başladım.Her ne kadar sonraki yıllarda havacılıkta ticari faaliyetler yaptıysam da ,asıl gelir kaynağım Alaçatı’daki eczanem oldu.
Son yıllarda daha çok ,fırsat buldukça turistik uçuşlar ve havadan fotoğraf çekimleri ile uçma zevkimi desteklemeye ve becerilerimi geliştirmeye çalıştım.Yeni adımım ve dünya havacılık gelişiminde çığır açacağını tahmin ettiğim gyrocopter ile tanışmam ise geçen yıl, Friedrichshafen’deki havacılık fuarında oldu.Sportif havacılığın geldiği son noktayı gördüm ve tüm gyrocopter üreticilerini tanıdım.
Artık distribütörlüğünü aldığım ELA’yı ve gyrocopter uçuşlarını tanıtmaya ve sevdirmeye çalışıyorum.Ayrıca Türkiye’de yıllardır temininde sıkıntı yaşadığımız head set ,kask ve intercom sistemlerinin temini için, Microavionics’i buldum ve temsilciliğini üstlendim.
Çeşitli bölgelere seyrüseferler yapıp,yeni fotoğraflar çekmeyi planlıyorum.
Gyrocopter hakkında Türkiye’de merak uyandırabileceğim ve bu konudaki ihtiyacı cevaplayabileceğim ümidindeyim.

Şu an Alaçatı Uçuş Merkezi bünyesinde, iki gyrocopter ve iki microlightı ayrı ayrı barındırabilen iki hangarımız ,uçar durumda , sabit kanat,delta kanat ve döner kanat olmak üzere üç ayrı tip hava aracımız ve 350 metre uzunluğunda pistimiz mevcut. Gereğinde 6 gyrocopteri sığdırabilir ve hangarlama hizmeti verebiliriz.

Bünyemizde bulunan ve teknik bilgi ve tecrübelerini esirgemeyen üyelerimiz;    

Bora Ayyıldız(Emekli zirai ilaçlama pilotu)

Serkan Özcezarlı(Microlight öğr.pilot,Gyrocopter pilot)

Erdinç Ergün(PPL )

Oğuz Doğansoy(Microlight pilot ve model uçak test pilotu)

ve ben,

Hakan Çetinkaya(Gyrocopter pilot ,Microlight pilot)